WT 

WT Halmstad 2018-05-19

 

NKL

NKL.jpg

 

ÖKL

OKL.jpg

 

EKL

EKL.jpg

 

Alla resultat från dagen finns på SSRKprov.

Tack alla funktionärer som hjälpte till under dagen, utan er inga aktiviteter!

 

WT Hishult 2017-10-28

 

Resultat: http://www.sbktavling.se/results/26098

 

 

WT Susegården 2017-04-15

 
 Resultat: Resultat_Susegarden_20170415.pdf  
mms_20170416_190951.jpg 

 NKL

Pristagare från vänster:

1a: Åsa Nyqvist med Coatfloats Total Knockout, 97p

 

2a: Solveig Ekberg med Airotkivs Mynta, 96p

 

3a: Helena Axelsson med Airotkivs Fina, 92p

 

4a: Håkan Linde med Inlicios Dusk And Dawn, 91p

 

5a: Annelie Johansson med Hermiroz The Wild Rover, 90p

 mms_20170416_190957.jpg

 

ÖKL

 

Pristagare från höger:

1a: Anne-Marie Fälth med Allikon Tulisielu, 93p

 

2a: Sylvia Palmborg med Fågelfinnarens Hot Ginger, 90p

 

3a: Eva Nilsson med Iliadens Aflos, 88p

 mms_20170416_191003.jpg

 

 

 EKL

 

Pristagare från vänster:

1a: Sanna Norberg med Pilens Nestor, 90p

 

2a: Anna-Lena Wendt med Svartalwen´s Fria Aska, 89p

 

3a: Anna-Karin Bengtsson med Seareeds Daisy, 89p

 

Vi vill tacka våra sponsorer:

Engelsons_new_logo_400pix.gif

 

teba-logo.jpg

 

 


susegarden.jpgRoyal_Canin.jpgsydved.jpg

 

 

 

Stort tack till våra fantastiska funktionärer! Utan er blir det inga arrangemang!

 
 

 

WT Plönninge 2016-11-05

 
 IMG_0160.JPG

 

Vinnare i lagtävlingen, från vänster

Cissi Palmgren (Sort Guld Portello)

 

Eva Nilsson (Iliadens Aflos)

 

Peter Schlyter (Inspiration Hurrah For Spring)

 

Magdalena Klint (Goldhöjdens Fireball)

 Resultat lagtävlingen: Lagresultat.pdf

 Resultat individuella tävlingen: Individuella_resultat.pdf

 
 

WT Suseården 19/6

Resultat:Resultat_WT_Halmstad.pdf

 

SSRK Västras WT-cup 2016

Resultat: Resultat_WT_cup_2016.pdf

 

WT Hishult 2015-11-08

 
  Resultat från  WT:    151108_WT_Hishult.pdf    
 IMG_6168k.JPG

 NKL

 

1:a   Roy Larsson med Batmoors Dr No John Barry   90 p

 

2:a   Ulrica Cronvall med Airotkivs Leopold   81 p

 IMG_6184k.JPG

 ÖKL

 Pristagare från vänster:

2:a Göran Hansson med Coatfloats Delamotte   81 p

1:a Lotta Ottosson med Seasymphony Fantastic Freja  84 p

3:a Britt Olofsson med RLD N RLD F Gilliam's Gold Uno Sed Leo   77 p

 IMG_6174k.JPG

 EKL

 

 Pristagare från vänster:

2:a Fredrik Björkman med Justlike Little Crow  81 p

1:a Margret Bengtsson med LP III SLCH Havtornets Tempranillo  83 p

3:a Cristian Espinoza med Flatterhaft Vinna eller Försvinna  81 p

 

Vi vill även passa på att tacka alla ni funktionärer som bidrog till att detta arrangemang gick att genomföra.

Utan er skulle vi inte kunna hålla några tävlingar som denna.

Styrelsen SSRK Halland

 
 

WT Susegården 2013-05-26

 
 Resultat deltävling 4, Halmstad/Susegården:     Resultat_WT_130526.pdf  
 Slutresultat Västras WT-cup 2013:    Vastras_WT_cup_2013_-_Slutstallning.pdf  
 

Vinnare deltävling 4    Halmstad/Susegården

 

NKL 

 

IMG_3787b.JPG

 

Segrare:  Classic Worker's Ebony - Annika Radefäldt    94 p.


2:a plats:  Korpklons Ejder - Marie Richardsson   92 p.


3:e plats:  Searovers Puma Favorit - Anne Runström   89 p.

ÖKL 

IMG_3801b.JPG

 

 

 

Segrare:    Cardhu - Maria Jogeland   90 p

 

 2:a plats:  Oxundas Affectionate Audrey - Sylvia Palmborg    88 p.

 

 3:e plats:  Searover Tans Li - Leif Wilhelmsson   87 p.

EKL 

 

IMG_3811b.JPG

 

Segrare: Be Active's Quickstep Bentley -  Anette Sundqvist  89 p.


2:a plats:  Stjärnglimtems Non Stop - Lise Langseth  88 p.


3:e plats:  Sörgoldens Evinrude - Per G Larsson  87 p. 

SSRK Västras WT-Cup 2013

 

IMG_3821b.JPG

 

NKL

 

Segrare:    Searover Pumas Favorit - Anne Runström   184 p


2:a plats:   Carmal's Yale - Peter Hilding   182 p.  (deltog ej deltävling 4)


3:e plats:  Vassruggens Andri Djupaugda - Ingeborg Jenséus   180 p.

 IMG_3833b.JPG

 

ÖKL


Segrare:   Cardhu - Maria Jogeland    181 p. 


2:a plats:   Searover Tans Li - Leif Wilhelmsson   178 p.


3:e plats:  Vassruggens Arn Ulfheidna - Karin Haglund   176 p. 

IMG_3842b.JPG

 

 

EKL

 

 Segrare: Be Active's Quickstep Bentley - Anette Sundqvist  176 p.


2:a plats:  Inkwells With Love - Maria Jogeland   171 p. 


3:e plats:  Flatterhaft Carolina Klyft - Carola Karlsson   150 p. (deltog ej deltävling 4)

   
   

WT Susegården 2012-06-03

 
susegarden.jpg  
Pristagare deltävling 4, Susegården, Halmstad  
NKL_Halmstad.JPG

NKL

 

Från v.

 

1:a  Helene Gustafsson - Mandylikes Visible Vim

 

2:a Birgitta Westrin - Hinnareds Cutie

 

3:a Gunvor Juhlin-Dannfeldt - Huntleys Blonde Bettie

chevalier_1.jpg  
 OKL_Halmstad.JPG

ÖKL

 

Från v.

 

3:a Lisbeth Johansson med Woodwalks Tuva

 

2:a Marie Åberg med Limmerhultarnas Solsken

 

1:a Patricia Benois med Gilliams Gold One Of A Kind

Hstd_HUB.jpg  
EKL_Halmstad.JPG

EKL

 

Från v.

 

3:a Tina Boltorp med Searovers Kits Deal

 

2:a Leif Johansson med Boltiltorps Rubens Barrichello

 

1:a Pernilla Ernst med Andvikens Fudge

 hundsysttrar.jpg

 

 

 

 

Pristagare i Västras WT-cup 2012

 
NKL_Cupen.JPG

NKL

 

Från v.

 

1:a Helene Gustafsson med Mandylikes Visible Vim

 

2:a Elsa Blomster med SE VCH RLD N Vildsilkes Flinga

 

3:a Birgitta Westrin med Hinnareds Cutie

sponsor.jpg  
OKL_Cupen.JPG

ÖKL

 

Från v.

 

2:a Patricia Benois med Gilliams Gold One Of a Kind

 

1:a  Lisbeth Johansson med Woodwalks Tuva

 

Saknas 3:a  Anita Tordenlid med Streamlights Choise Bella

teba-logo.jpg  
EKL_Cupen.JPG

EKL

 

Från v.

 

1:a Ulf Hammarström med Red Hot Chilli

 

2:a Pernilla Ernst med Andvikens Fudge

 

Saknas 3:a Elisabeth Karlin med Boltiltorps Revo
lution

 DSC000062.JPG  
DSC000091.JPG  
DSC000211.JPG  
DSC000331.JPG  
DSC000811.JPG  
DSC001331.JPG  
DSC002041.JPG  
DSC002811.JPG  
DSC003221.JPG  
DSC004891.JPG  
DSC005911.JPG  
DSC006891.JPG  
DSC007561.JPG  
DSC007662.JPG  
DSC008931.JPG  
DSC009231.JPG  
   
   


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
stäng